East Midlands (Avrupa Parlamentosu seçim bölgesi) - East Midlands (European Parliament constituency)
Doğu Midlands | |
---|---|
Avrupa Parlamentosu seçim bölgesi | |
üye ülke | Birleşik Krallık |
oluşturuldu | 1999 |
çözünmüş | 31 Ocak 2020 |
MEP'ler | 6 (1999–2009) 5 (2009–2020) |
Kaynaklar | |
East Midlands bir oldu seçmen arasında Avrupa Parlamentosu tek üyeli bölgelerini değiştirmek için altı üye ile 1999 yılında kurulan Birleşik Krallık'ta. 2009 ve Arasındaki AB'den İngiltere'nin çekilmesi 31 Ocak 2020 tarihinde beş iade AP milletvekillerine kullanılarak seçildi D'Hondt yöntemi ait parti listesinden nisbi temsil .
sınırlar
Seçim bölgesi , Derbyshire , Nottinghamshire , Leicestershire , Rutland , Northamptonshire ve Lincolnshire'ın çoğunu içeren İngiltere'nin East Midlands bölgesine karşılık geldi .
Tarih
Seçim bölgesi, bir dizi tek üyeli seçim bölgesinin yerini alan 1999 Avrupa Parlamento Seçimleri Yasası'nın bir sonucu olarak düzenlendi . Bunlar Leicester , Northamptonshire ve Blaby , Nottingham ve Leicestershire Kuzey Batı , Nottinghamshire Kuzey ve Chesterfield ve Lincolnshire ve Humberside South , Peak District ve Staffordshire East ve Derby bölgeleriydi .
Eski East Midlands seçim bölgeleri için MEP'ler, 1979 – 1999 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Seçim | 1979 – 1984 | 1984 – 1989 | 1989 – 1994 | 1994 – 1999 | |||||||
Derbyshire (1979–1994) |
Tom Spencer Muhafazakar |
Geoff Hoon İşçi |
Koltuk kaldırıldı | ||||||||
Leicester |
Frederick Tuckman Muhafazakar |
Mel Okuma Emek |
Susan Waddington İşçi |
||||||||
Lincolnshire (1979–1994) Lincolnshire ve Humberside Güney (1994–1999) |
Bill Newton Dunn Muhafazakar |
Veronica Sert Personel İşçiliği |
|||||||||
Northamptonshire (1979–1994) Northamptonshire ve Blaby (1994–1999) |
Anthony Simpson Muhafazakar |
Angela Billingham İşçi |
|||||||||
Nottingham (1979–1994) Nottingham ve Leicestershire Kuzey Batı (1994–1999) |
Michael Gallagher İşçi (1979–1984) SDP (1984) |
Michael Kilby Muhafazakar |
Ken Coates İşçiliği |
Mel Okuma Emek |
|||||||
Nottinghamshire Kuzey ve Chesterfield (1994–1999) | Koltuk kurulmadı |
Ken Coates İşçiliği |
|||||||||
Zirve Bölgesi (1994–1999) | Koltuk kurulmadı |
Arlene McCarthy İşçi |
|||||||||
Staffordshire Doğu ve Derbi (1994-1999) | Staffordshire Doğu , West Midlands |
Phillip Whitehead İşçi |
Geri dönen üyeler
East Midlands için MEP'ler, 1999'dan itibaren | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Seçim | 1999 (5. Parlamento) | 2004 ( 6. parlamento ) | 2009 ( 7. parlamento ) | 2014 ( 8. parlamento ) | 2017 | 2018 | 2019 ( 9. parlamento ) | |||||||||
MEP Partisi |
Phillip Whitehead İşçi |
Glenis Willmott İşçi |
Rory Palmer İşçi |
|||||||||||||
MEP Partisi |
Mel Okuma Emek |
Derek Clark UKIP |
Margot Parker UKIP (2014–19) Brexit Partisi (2019) |
Annunziata Rees-Mogg Brexit Partisi (2019) Bağımsız (2019–20) Muhafazakar (2020–21) |
||||||||||||
MEP Partisi |
Roger Helmer Muhafazakar (1999–2012) UKIP (2012–2017) |
Jonathan Bullock UKIP (2017–2018) Bağımsız (2018) Brexit Partisi (2019–21) |
||||||||||||||
MEP Partisi |
Chris Heaton-Harris Muhafazakar |
Emma McClarkin Muhafazakar |
Matthew Patten Brexit Partisi |
|||||||||||||
MEP Partisi |
Bill Newton Dunn Muhafazakar (1999–2000) Liberal Demokrat (2000–2014) |
Andrew Lewer Muhafazakar |
Rupert Matthews Muhafazakar |
Bill Newton Dunn Liberal Demokrat |
||||||||||||
MEP Partisi |
Nick Clegg Liberal Demokrat |
Robert Kilroy-Silk UKIP (2004) Veritas (2004–05) Bağımsız (2005–09) |
Koltuk kaldırıldı |
Notlar:
- 1 Roger Helmer, 12 Ekim 2011'de Avrupa Parlamentosu'ndan çekilme niyetini açıkladı. Doğu Midlands bölgesi için Muhafazakar Parti'nin listesindeki bir sonraki kişinin yerini alıp almayacağı konusundaki belirsizliğin ardından UKIP'e iltica etti ve MEP görevini tamamladı.
Avrupa Parlamentosu'ndaki (Birleşik Krallık) siyasi grupların anahtarı
|
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Parti | Avrupa Parlamentosu'nda hizip | |||||
Brexit Partisi | 29 | Inscrit olmayanlar | 57 | |||
DUP | 1 | |||||
Liberal Demokratlar | 16 | 17 | Avrupa'yı Yenile | 108 | ||
İttifak | 1 | |||||
Yeşil | 7 | 11 | Yeşiller-Avrupa Özgür İttifakı | 75 | ||
SNP | 3 | |||||
Ekose Cymru | 1 | |||||
İş gücü | 10 | Sosyalistler ve Demokratlar | 154 | |||
Tutucu | 4 | Avrupalı Muhafazakarlar ve Reformcular | 62 | |||
Sinn Fein | 1 | Avrupa Birleşik Solu-İskandinav Yeşil Solu | 41 | |||
Toplam | 73 | Toplam | 750 |
Kilroy-Silk'e Şikayet
Ağustos 2005'te bölge milletvekillerinden dördü (Clark, Heaton-Harris, Helmer ve Whitehead) , Kilroy-Silk'ten şikayet etmek için Avrupa Parlamentosu Başkanı Josep Borrell'e ortak bir mektup gönderdi :
"East Midlands için bir seçim bölgesi milletvekili olarak çok az iş yapmış ya da hiç çalışmamış gibi görünüyor. Bu, beş MEP'in altı işini yapmasına ve seçmenlerin kısa sürede değişmesine neden oluyor". Kilroy-Silk'in "bir MEP olmak için verdiği sözü yerine getirmediğinden, bölgesinin seçmenlerine hizmet etmediğinden" ve onu "ya parasını aldığı işi yap ya da çekip git" diye çağırdığından şikayet ettiler. yapabilenlere."
Parlamentonun, meclis ödeneklerine hak kazanabilmesi için gereken asgari sayıda genel kurul toplantısına katıldığı anlaşılan Bay Kilroy-Silk'i görevden alma yetkisi yoktur. Böyle bir şikayet görülmemişti. Kilroy-Silk bu konuda yorum yapmayı reddetti. Avrupa Parlamentosu'nun bir üyeyi ihraç etme yetkisi yok ve Borrell herhangi bir işlem yapmadı.
Seçim sonuçları
İngiltere portalı |
Seçilen adaylar kalın harflerle gösterilmiştir . Parantezler, kazanılan koltuk başına oy sayısını gösterir.
2019
Avrupa Seçimleri 2019 : Doğu Midlands | |||||
---|---|---|---|---|---|
Liste | Adaylar | oylar | % | ± | |
Brexit Partisi |
Annunziata Rees-Mogg (1) Jonathan Bullock (2) Matthew Patten (5) Tracy Knowles, Anna Bailey |
452.321 (150.773.67) |
38.23 | +38.23 | |
Liberal Demokratlar |
William Newton Dunn (3) Michael Mullaney, Lucy Care, Suzanna Austin, Caroline Kenyon |
203.989 | 17.24 | +11.82 | |
İş gücü |
Rory Palmer (4) Leonie Mathers, Tony Tinley, Nicole Ndiweni, Gary Godden |
164.682 | 13.92 | -11.01 | |
Tutucu | Emma McClarkin , Rupert Matthews , Tony Harper, Brendan Clarke-Smith, Thomas Randall | 126,138 | 10.66 | -15.33 | |
Yeşil | Kat Boettge, Gerhard Lohmann-Bond, Liam McClelland, Daniel Wimberley, Simon Tooke | 124.630 | 10.53 | +4.55 | |
UKIP | Alan Graves, Marietta King, Anil Bhatti, Fran Loi, John Evans | 58,198 | 4.92 | -27.98 | |
İngiltere'yi değiştir | Kate Godfrey, Joan Laplana, Narinder Sharma, Pankajkumar Gulab, Emma Manley | 41,117 | 3.47 | +3.47 | |
Bağımsız Ağ | Nick Byatt, Marianne Overton, Daniel Simpson, Pearl Clarke, Nikki Dillon | 7.641 | 0.65 | +0.65 | |
Bağımsız | Simon Rood | 4,511 | 0.38 | +0.38 | |
Boşaltmak | 1.183.227 | 34.9 | +1.7 |
2014
Avrupa Seçimleri 2014 : East Midlands | |||||
---|---|---|---|---|---|
Liste | Adaylar | oylar | % | ± | |
UKIP |
Roger Helmer , Margot Parker , Jonathan Bullock , Nigel Wickens, Barry Mahoney |
368.734 (184.367) |
32.90 | +16.45 | |
Tutucu |
Emma McClarkin , Andrew Lewer , Rupert Matthews , Stephen Castens, Brendan Clarke-Smith |
291.270 (145.635) |
25.99 | -4,16 | |
İş gücü |
Glenis Willmott , Rory Palmer , Linda Woodings, Khalid Hadadi, Nick Brooks |
279.363 | 24.93 | +8.08 | |
Yeşil | Katharina Boettge, Sue Mallender, Richard Mallender, Peter Allen, Simon Hales | 67.066 | 5.98 | -0.85 | |
Liberal Demokratlar | Bill Newton Dunn , Issan Ghazni, Phil Knowles, George Smid, Deborah Newton-Cook | 60.772 | 5.42 | -6.91 | |
Avrupa'dan Bağımsızlık | Chris Pain, Val Pain, Alan Jesson, John Beaver, Carl Mason | 21.384 | 1.91 | Yeni | |
BNP | Catherine Duffy, Robert West , Bob Brindley, Geoffrey Dickens, Paul Hilliard | 18.326 | 1.64 | -7,02 | |
İngiliz Demokrat | Kevin Sills, David Wickham, John Dowie, Oliver Healey, Terry Spencer | 11.612 | 1.04 | -1.28 | |
Uyum Partisi | Steve Ward | 2.194 | 0,2 | Yeni | |
Boşaltmak | 1.120.722 | 33.2 | -3.9 |
2009
Avrupa Seçimleri 2009 : East Midlands | |||||
---|---|---|---|---|---|
Liste | Adaylar | oylar | % | ± | |
Tutucu |
Roger Helmer , Emma McClarkin Rupert Matthews , Fiona Bulmer, George Lee |
370.275 (185.137.5) |
30.2 | +3.8 | |
İş gücü |
Glenis Willmott Roy Kennedy, Kathryn Salt, J David Morgan, Cate Taylor |
206.945 | 16.9 | -4.1 | |
UKIP |
Derek Clark Christopher Pain, Stephen Allison, Deva Kumarasiri, Irena Marriott |
201,184 | 16.4 | -9.7 | |
Liberal Demokratlar |
Bill Newton Dunn Ed Maxfield, Veena Hudson, Denise Hawksworth, Deborah Newton-Cook |
151.428 | 12.3 | -0,6 | |
BNP | Robert West , Cathy Duffy, Peter Jarvis, Lewis Alsebrook, Kevin Stafford | 106.319 | 8.7 | +2.2 | |
Yeşil | Sue Blount, Richard Mallender, Ashley Baxter, Matthew Follett, Barney Smith | 83.939 | 6.8 | +1.3 | |
İngiliz Demokrat | Derek Hilling, Tony Ellis, Diane Bilgrami, David Ball, Anthony Edwards | 28.498 | 2.3 | Yeni | |
İngiltere Birinci | Ian Gillman, Christopher Elliot, Nadine Platt, David Noakes , Mariann Finch | 20.561 | 1.7 | Yeni | |
Hıristiyan | Suzanne Nti, Thomas Rogers, Timothy Webb, Colin Bricher, Doreen Schrimshaw | 17.907 | 1.5 | Yeni | |
sosyalist emek | David Roberts, Paul Liversuch, Shaun Kirkpatrick, Michael Clifford, Thea Roberts | 13.590 | 1.1 | Yeni | |
NO2EU | John McEwan, Avtar Sadiq, Jean Thorpe, Shangara Singh Gahonia, Laurence Platt | 11.375 | 0.9 | Yeni | |
özgürlükler | Richard Elvin, Margot Parker , Peter Chaplin | 7.882 | 0,6 | Yeni | |
Jüri Takımı | James Lowey, Simon Flude, James Parker, Henry Blanchard, Perry Wilsher | 7.362 | 0,6 | Yeni | |
Boşaltmak | 1.228.065 | 37.1 | -6,3 |
2004
Avrupa Seçimleri 2004 : East Midlands | |||||
---|---|---|---|---|---|
Liste | Adaylar | oylar | % | ± | |
Tutucu |
Roger Helmer , Chris Heaton-Harris Pauline Latham , Sharon Buckle, Jonathan Bullock , Sarah Richardson |
371.362 (185.681) |
26.4 | -13.1 | |
UKIP |
Robert Kilroy-Silk , Derek Clark Ian Gillman, Peter Baker, John Browne , Barry Mahoney |
366.498 (183.249) |
26.1 | +18.5 | |
İş gücü |
Phillip Whitehead Glenis Willmott , Ross Willmott, Vandna Kalia, Alan Rhodes, Elizabeth Donnelly |
294.918 | 21.0 | -7,6 | |
Liberal Demokratlar |
Bill Newton Dunn Alan Riley, Veena Hudson, Richard Church, Deborah Newton-Cook, Lisa Gabriel |
181.964 | 12.9 | +0.2 | |
BNP | Peter Francis, Clive Potter, Patrick May, John Pennington, Wendy Russell, John Hall | 91.860 | 6.5 | +5.2 | |
Yeşil | Brian Fewster, Susan Blount, Robert Ball, Simon Anthony, Paul Bodenham, John Chadwick | 76.633 | 5.5 | +0.1 | |
Saygı duymak | Muhammed Suleman, Sulma Mansuri, Pauline Robinson, Helen Merryman, Craig Plowman, Mary Littlefield | 20,009 | 1.4 | Yeni | |
Bağımsız | Russell Rogers | 2.615 | 0,2 | Yeni | |
Bağımsız | Shadmyraine Halliday | 847 | 0.1 | Yeni | |
Boşaltmak | 1.406.706 | 43.4 | +20.6 |
1999
1999 Avrupa Seçimleri : East Midlands | |||||
---|---|---|---|---|---|
Liste | Adaylar | oylar | % | ± | |
Tutucu |
Roger Helmer , Bill Newton Dunn , Chris Heaton-Harris Javed Arain, Sharon Buckle, Pauline Latham |
285.662 (95.220.67) |
39.5 | ||
İş gücü |
Mel Read , Phillip Whitehead Angela Billingham , Susan Waddington , Valerie Vaz , Veronica Hardstaff , John Mann |
206.756 (103.378) |
28.6 | ||
Liberal Demokratlar |
Nick Clegg Susan Barber, Ash Vadher, Lisa Gabriel, Brian Niblett, Lesley Dunbar |
92.398 | 12.7 | ||
UKIP | Hugh Meechan, Edward Spalton, Derek Clark , David Barraclough, Barry Mahoney, Dusan Torbica | 54.800 | 7.6 | ||
Yeşil | Gaynor Backhouse, Geoffrey Forse, Brian Fewster, Sue Blount, Ashley Baxter, Jill Bullock | 38.954 | 5.4 | ||
Leeds Sol İttifakı | Ken Coates , Tony Simpson, Jill Dawn, Peter Jackson, Peter McGowan, Robert West | 17.409 | 2.4 | ||
Euro yanlısı Muhafazakar | Freddie de Lisle, John Szermerey, Julien Goodman, Katheryn Stokes, Greg Chadwick, Clive Stoddart | 11.359 | 1.6 | ||
BNP | Steven Belshaw, Adrian Belshaw, Barry Roberts, Neil Phillips, Edward Sheppard, Michael Coleman | 9,342 | 1.3 | ||
sosyalist emek | David Roberts, Paul Liversuch, Valerie Seabright, Thea Hutt, Stanley Taylor, Stephen Marvin | 5.528 | 0,8 | ||
Doğa kanunu | Russell Fransa, Susan Lincoln, Patricia Saunders, David Cooke, Andrew Doughty, Neil Allison | 1.525 | 0,2 | ||
Boşaltmak | 723.733 | 22.8 |