1966 Davis Kupası - 1966 Davis Cup
Ayrıntılar | |
---|---|
Süre | 19 Mart – 28 Aralık |
Baskı | 55. |
Takımlar | 46 |
Şampiyon | |
Kazanan Ulus | Avustralya |
← 1965
1967 →
|
1966 Davis Kupası 55. baskısını Davis Cup , erkekler tenis milli takımları arasında en önemli turnuvası. 32 takım Avrupa Bölgesine, 8 takım Doğu Bölgesine ve 6 takım Amerika Bölgesine girdi.
Bu yılki yarışma için Avrupa Bölgesi iki alt bölgeye ayrıldı. Her bir alt bölgede 16 takım yarıştı ve her iki alt bölgenin de kazananları Bölgeler Arası Bölge'ye yükseldi. Bu, 4 takımın artık son şampiyon Avustralya'ya meydan okuma hakkı için Bölgeler Arası Bölgede yarışacağı anlamına geliyordu .
Amerika Birleşik Devletleri mağlup Meksika Amerika Bölge finalinde, Hindistan mağlup Japonya nihai Doğu Inter bölgeli içinde ve Brezilya ve Batı Almanya yenerek iki Avrupa alt bölgelerin birinci geldi Fransa'yı ve Güney Afrika'yı sırasıyla.
Bölgeler Arası Bölge'de Hindistan Batı Almanya'yı, Brezilya yarı finalde ABD'yi, ardından Hindistan finalde Brezilya'yı yendi. Hindistan daha sonra Challenge Round'da Avustralya'ya yenildi. Final oynanan Kooyong Stadyumu'nda içinde Melbourne , Avustralya 26-28 Aralık'ta.
Amerika Bölgesi
Çizmek
Çeyrek Finaller 8 Nisan-3 Mayıs |
Yarı Finaller 19-30 Mayıs |
Nihai 13-15 Ağustos |
|||||||||||||
Meksika | |||||||||||||||
Hoşçakal | Mexico City , Meksika (kil) | ||||||||||||||
Meksika | 4 | ||||||||||||||
Buenos Aires , Arjantin (kil) | Arjantin | 1 | |||||||||||||
Arjantin | 3 | ||||||||||||||
Şili | 2 | Cleveland, OH , Amerika Birleşik Devletleri (zor) | |||||||||||||
Meksika | 0 | ||||||||||||||
Karakas , Venezuela (zor) | Amerika Birleşik Devletleri | 5 | |||||||||||||
Venezuela | 2 | ||||||||||||||
Karayipler/Batı Hint Adaları | 3 | Kingston , Jamaika | |||||||||||||
Karayipler/Batı Hint Adaları | 1 | ||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri | 4 | ||||||||||||||
Hoşçakal | |||||||||||||||
Amerika Birleşik Devletleri |
son
Amerika Birleşik Devletleri - Meksika
Amerika Birleşik Devletleri 5 |
Harold Clark Courts, Cleveland, OH , Amerika Birleşik Devletleri 13–15 Ağustos 1966 Sert |
Meksika 0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Doğu Bölgesi
Bölge A
Yarı Finaller 17-19 Nisan |
Son 30 Nisan-2 Mayıs |
|||||||||
Seul , Güney Kore | ||||||||||
Filipinler | 3 | |||||||||
Güney Kore | 2 | Manila , Filipinler | ||||||||
Filipinler | 2 | |||||||||
Japonya | 3 | |||||||||
Hoşçakal | ||||||||||
Japonya |
B Bölgesi
Çeyrek finaller |
Yarı Finaller 19 Mart-19 Nisan |
Final 7-9 Mayıs |
|||||||||||||
Seylan | olmadan | ||||||||||||||
Güney Vietnam | Kuala Lumpur , Malezya | ||||||||||||||
Seylan | 4 | ||||||||||||||
Malezya | 1 | ||||||||||||||
Malezya | |||||||||||||||
Hoşçakal | Madras , Hindistan | ||||||||||||||
Seylan | 0 | ||||||||||||||
Hindistan | 5 | ||||||||||||||
Hoşçakal | |||||||||||||||
İran | Ahmedabad , Hindistan | ||||||||||||||
İran | 0 | ||||||||||||||
Hindistan | 5 | ||||||||||||||
Hoşçakal | |||||||||||||||
Hindistan |
Doğu Bölgeler Arası Final
Japonya - Hindistan
Japonya 1 |
Tokyo , Japonya 30 Eylül-3 Ekim 1966 |
Hindistan 4 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Avrupa Bölgesi
Bölge A
Birinci Tur 29 Nisan-2 Mayıs |
Çeyrek Finaller 13-17 Mayıs |
Yarı Finaller 10-12 Haziran |
Son 15-17 Temmuz |
|||||||||||||||
Paris , Fransa (kil) | ||||||||||||||||||
Fransa | 4 | |||||||||||||||||
Paris , Fransa (kil) | ||||||||||||||||||
Romanya | 1 | |||||||||||||||||
Fransa | 5 | |||||||||||||||||
Helsinki , Finlandiya (kil) | ||||||||||||||||||
Kanada | 0 | |||||||||||||||||
Finlandiya | 1 | |||||||||||||||||
Paris , Fransa (kil) | ||||||||||||||||||
Kanada | 4 | |||||||||||||||||
Fransa | 4 | |||||||||||||||||
Bratislava , Çekoslovakya (kil) | ||||||||||||||||||
Çekoslovakya | 1 | |||||||||||||||||
Çekoslovakya | 5 | |||||||||||||||||
Prag , Çekoslovakya (kil) | ||||||||||||||||||
Avusturya | 0 | |||||||||||||||||
Çekoslovakya | 5 | |||||||||||||||||
Lizbon , Portekiz (kil) | ||||||||||||||||||
İsrail | 0 | |||||||||||||||||
Portekiz | 2 | |||||||||||||||||
Paris , Fransa (kil) | ||||||||||||||||||
İsrail | 3 | |||||||||||||||||
Fransa | 1 | |||||||||||||||||
Szczecin , Polonya (kil) | ||||||||||||||||||
Brezilya | 4 | |||||||||||||||||
Polonya | 3 | |||||||||||||||||
Varşova , Polonya | ||||||||||||||||||
İsveç | 2 | |||||||||||||||||
Polonya | 4 | |||||||||||||||||
İstanbul , Türkiye | ||||||||||||||||||
Mısır | 1 | |||||||||||||||||
Türkiye | 0 | |||||||||||||||||
Varşova , Polonya | ||||||||||||||||||
Mısır | 5 | |||||||||||||||||
Polonya | 1 | |||||||||||||||||
Barselona , İspanya (kil) | ||||||||||||||||||
Brezilya | 4 | |||||||||||||||||
ispanya | 4 | |||||||||||||||||
Barselona , İspanya (kil) | ||||||||||||||||||
Yugoslavya | 1 | |||||||||||||||||
ispanya | 2 | |||||||||||||||||
Kopenhag , Danimarka (kil) | ||||||||||||||||||
Brezilya | 3 | |||||||||||||||||
Danimarka | 0 | |||||||||||||||||
Brezilya | 5 |
A Bölgesi Finali
Fransa vs Brezilya
Fransa 1 |
Stade Roland Garros , Paris , Fransa 15-17 Temmuz 1966 Kil |
Brezilya 4 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
B Bölgesi
Birinci Tur 22 Nisan-2 Mayıs |
Çeyrek Finaller 13-16 Mayıs |
Yarı Finaller 10-12 Haziran |
Son 15-18 Temmuz |
|||||||||||||||
Mondorf-les-Bains , Lüksemburg | ||||||||||||||||||
Lüksemburg | 0 | |||||||||||||||||
Lugano , İsviçre | ||||||||||||||||||
İsviçre | 5 | |||||||||||||||||
İsviçre | 1 | |||||||||||||||||
Freiburg , Batı Almanya (kil) | ||||||||||||||||||
Batı Almanya | 4 | |||||||||||||||||
Batı Almanya | 5 | |||||||||||||||||
Hannover , Batı Almanya (kil) | ||||||||||||||||||
Norveç | 0 | |||||||||||||||||
Batı Almanya | 3 | |||||||||||||||||
Budapeşte , Macaristan | ||||||||||||||||||
Büyük Britanya | 2 | |||||||||||||||||
Macaristan | 4 | |||||||||||||||||
Budapeşte , Macaristan (kil) | ||||||||||||||||||
Yunanistan | 1 | |||||||||||||||||
Macaristan | 2 | |||||||||||||||||
Londra , İngiltere (kil) | ||||||||||||||||||
Büyük Britanya | 3 | |||||||||||||||||
Büyük Britanya | 4 | |||||||||||||||||
Münih , Batı Almanya | ||||||||||||||||||
Yeni Zelanda | 1 | |||||||||||||||||
Batı Almanya | 3 | |||||||||||||||||
Bologna , İtalya (kil) | ||||||||||||||||||
Güney Afrika | 2 | |||||||||||||||||
İtalya | 4 | |||||||||||||||||
Sovyetler Birliği | 1 | |||||||||||||||||
İtalya | olmadan | |||||||||||||||||
Monte Carlo , Monako | ||||||||||||||||||
Fas | ||||||||||||||||||
Monako | 1 | |||||||||||||||||
Roma , İtalya (kil) | ||||||||||||||||||
Fas | 4 | |||||||||||||||||
İtalya | 2 | |||||||||||||||||
Scheveningen , Hollanda (kil) | ||||||||||||||||||
Güney Afrika | 3 | |||||||||||||||||
Hollanda | 5 | |||||||||||||||||
Scheveningen , Hollanda (kil) | ||||||||||||||||||
İrlanda | 0 | |||||||||||||||||
Hollanda | 1 | |||||||||||||||||
Brüksel , Belçika | ||||||||||||||||||
Güney Afrika | 4 | |||||||||||||||||
Belçika | 0 | |||||||||||||||||
Güney Afrika | 5 |
B Bölgesi Finali
Batı Almanya - Güney Afrika
Batı Almanya 3 |
Münih , Batı Almanya 15-18 Temmuz 1966 |
Güney Afrika 2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Bölgeler Arası Bölge
Çizmek
Yarı Finaller 5-14 Kasım |
Final 4-6 Aralık |
|||||||||
Kalküta , Hindistan | ||||||||||
EUR-B | Batı Almanya | 2 | ||||||||
EAS | Hindistan | 3 | Kalküta , Hindistan | |||||||
EAS | Hindistan | 3 | ||||||||
Porto Alegre , Brezilya (kil) | EUR-A | Brezilya | 2 | |||||||
AME | Amerika Birleşik Devletleri | 2 | ||||||||
EUR-A | Brezilya | 3 |
yarı finaller
Hindistan - Batı Almanya
Hindistan 3 |
Kalküta , Hindistan 12-14 Kasım 1966 |
Batı Almanya 2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Brezilya vs Amerika Birleşik Devletleri
Brezilya 3 |
Club Leopoldina Juvenil, Porto Alegre , Brezilya 5-7 Kasım 1966 |
Amerika Birleşik Devletleri 2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
son
Hindistan vs Brezilya
Hindistan 3 |
Kalküta , Hindistan 4-6 Aralık 1966 |
Brezilya 2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Meydan Okuma Turu
Avustralya - Hindistan
Avustralya 4 |
Kooyong Stadyumu , Melbourne , Avustralya 26–28 Aralık 1966 Çim |
Hindistan 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|