İkinci Banerjee bakanlığı - Second Banerjee ministry
İkinci Banerjee bakanlığı | |
---|---|
Batı Bengal Bakanlığı | |
Kuruluş tarihi | 27 Mayıs 2016 |
Çözülme tarihi | 3 Mayıs 2021 |
Kişiler ve kuruluşlar | |
Devlet Başkanı |
Jagdeep Dhankhar ( olarak Batı Bengal Valisi ) |
Hükümetin başı | Mamata Banerjee |
Hayır bakanlar | 39 |
üye partiler | AITC |
Yasama meclisindeki durum | Çoğunluk |
Muhalefet partisi | INC |
Muhalefet lideri | Abdul Mannan |
Tarih | |
Seçim(ler) | 2016 |
Yasama terim(ler)i | 5 yıl |
selefi | İlk Mamata Banerjee bakanlığı |
Varis | Üçüncü Mamata Banerjee bakanlığı |
Mamata Banerjee , 27 Mayıs 2016'da Batı Bengal Başbakanı olarak yemin etti . İşte bakanların listesi.
Baş Bakan ve Kabine Bakanları
Sl. Yok hayır. | İsim | seçim bölgesi | Sorumlu Bakanlık | Parti |
---|---|---|---|---|
1 | Mamata Banerjee , Başbakan | Bhabanipur |
İçişleri Bakanlığı , Sağlık ve Aile Refah Bakanlığı , Kara ve Arazi Reformlar Bakanlığı , Bilgi ve Kültür Bakanlığı , Tepesi İşleri, Mikro ve Küçük Ölçekli İşletmelere, Personel ve İdari Reformlar Bakanlığı , Ulaştırma Bakanlığı , Azınlık İşleri Bakanlığı & Medrese Eğitimi |
AITC |
2 | Amit Mitra | Khardaha |
Maliye Bakanı Tüketim Bakanı, Ticaret ve Sanayi, Endüstriyel Yeniden Yapılanma, Kamu Teşebbüsü |
AITC |
3 | Partha Chatterjee | Behala Paschim |
Parlamento İşleri Bakanlığı Bakanı Eğitim , Bilim ve Teknoloji ve Biyoteknoloji Bakanı |
AITC |
4 | Subrata Mukherjee | ballygunge | Panchayat ve Kırsal Kalkınma Bakanı, Halk Sağlığı Mühendisliği |
AITC |
5 | Sovandeb Chattopadhyay | Raşbehari | Enerji ve Konvansiyonel Olmayan Enerji Kaynakları Bakanı | AITC |
6 | Gutam Deb | Dabgram-Phulbari | Turizm bakanlığı | AITC |
7 | Abani Mohan Joardar | Krishnanagar Uttar | Islah İdaresi Bakanı, Mülteci Yardım ve Rehabilitasyon Bakanı |
AITC |
8 | Bratya Başu | Dum Dum | Bilgi Teknolojisi ve Elektronik Bakanı | AITC |
9 | Abdur Razzak Molla | Bhangar | Gıda Tedarik ve Bahçe Bitkileri Bakanı | AITC |
10 | Jyotipriyo Mullick | Habra | Gıda ve Malzeme Bakanı | AITC |
11 | Firhad Hakim | Kalküta Limanı | Kentsel Gelişim ve Belediye İşleri Bakanı | AITC |
12 | Aroop Biswas | Tollygung | Bakan Bayındırlık Kliniği tarafından , Gençlik Bakanı, Spor |
AITC |
13 | javed han | Kasba | Afet Yönetimi Bakanı | AITC |
14 | Moloy Ghatak | Asansol Kuzey |
Çalışma Bakanlığı , Hukuk ve Yargı Hizmetlerinin Bakan |
AITC |
15 | Purnando Bose | Rajarhat Gopalpur | Tarım Bakanlığı | AITC |
16 | Arup Roy | Howrah Merkez | İşbirliği Bakanı | AITC |
17 | Rajib Banerjee | Domjur | Sulama ve Su Yolları Bakanı | AITC |
18 | chandranath sinha | Bolpur | Balıkçılık Bakanlığı | AITC |
19 | Tapan Daşgupta | Saptagram | Tarım Pazarlama Bakanı | AITC |
20 | Somen Mahapatra | Pingla | Su Kaynakları Bakanlığı | AITC |
21 | James Kujur | Kumargram | Kabile Geliştirme Bakanı | AITC |
22 | Binay Krishna Barmen | Mathabhanga | Orman Bakanı | AITC |
23 | Rabindra Nath Ghosh | Natabari | Kuzey Bengal Kalkınma Bakanı | AITC |
24 | Sadhan Pande | Maniktala |
Tüketici İşleri, Gıda ve Kamu Dağıtım Bakanlığı Kendi Kendine Yardım Grupları Bakanı |
AITC |
25 | Santiram Mahato | Balarampur | Paschimanchal Unnayan Bakanı | AITC |
27 | Çuramani Mahato | Kumargram | Geri Sınıflar Refah Bakanı | AITC |
28 | asish banerjee | Rampurhat | Biyoteknoloji Bakanı, İstatistik ve Program Uygulama Bakanlığı |
AITC |
Devlet Bakanı (Bağımsız ücret)
Sl. Yok hayır. | İsim | seçim bölgesi | Sorumlu Bakanlık | Parti |
---|---|---|---|---|
1 | Şaşi Panja | Şyampukur | Kadın Gelişimi ve Sosyal Refah, Çocuk Gelişimi, MoS -Sağlık ve Aile Refahı Bakanı |
AITC |
2 | Sıddıkullah Chowdhury | mangalkote | Kitle Eğitim Bakanı, Kütüphane, MoS - Parlamento İşleri |
AITC |
3 | Ashima Patra | Dhanikhali | Teknik Eğitim Bakanı | AITC |
4 | Manturam Pakhira | Kakdwip | Sunderbans Kalkınma Bakanı | AITC |
5 | Swapan Debnath | Purbasthali Güney | MSME Bakanı, Arazi ve Arazi Reformları Bakanı |
AITC |
Devlet bakanı
Sl. Yok hayır. | İsim | seçim bölgesi | Sorumlu Bakanlık | Parti |
---|---|---|---|---|
1 | Bachhu Hansda | tapan | Kuzey Bengal Kalkınma Devlet Bakanı | AITC |
2 | Gulam Rabbani | Goalpokhar | Turizmden Sorumlu Devlet Bakanı | AITC |
3 | Zakir Hossain | Jangipur | Çalışmadan Sorumlu Devlet Bakanı | AITC |
4 | Boş | Kuzey Kuzey | Gençlik İşleri ve Spor Bakanlığı | - |
5 | Indranil Sen | chandannagar | Enformasyon ve Kültür İşleri Bakanlığı | AITC |
6 | Shyamal Santra | Kotulpur | Panchayat ve Kırsal Kalkınma Devlet Bakanı , PHE Bakanlığı |
AITC |
7 | Sandharani Tudu | Manbazar | Geri Sınıflar Refah Bakanı | AITC |
8 | Giasuddin Molla | Magrahat Paschim | Azınlık İşleri ve Medrese Eğitim Bakanı | AITC |