2011 FIBA Amerika Şampiyonası - 2011 FIBA Americas Championship
Turnuva detayları | |
---|---|
Ev sahibi ülke | Arjantin |
Şehir | Mar del Plata |
Tarih | 30 Ağustos – 11 Eylül |
Takımlar | 10 |
Mekan(lar) | 1 (1 ev sahibi şehirde) |
Son pozisyonlar | |
Şampiyonlar | Arjantin (2. şampiyonluk) |
ikinciler | Brezilya |
Üçüncü sıra | Dominik Cumhuriyeti |
dördüncü yer | Porto Riko |
Turnuva istatistikleri | |
MVP | luis scola |
En iyi derece |
Luis Scola ( maç başına 21.4 sayı ) |
Erkekler için 2011 FIBA Amerika Şampiyonası'nda , sonraki kuşaklar, FIBA AmeriCup , eleme turnuvası oldu FIBA Americas de, 2012 Yaz Olimpiyatları erkekler basketbol turnuvasının içinde, Londra . Bu FIBA AmeriCup turnuvası düzenlendi Mar del Plata , Arjantin 30 Ağustos ve eylül 11, 2011. Arjantin yenerek şampiyonluğunu kazandı Brezilya final maçında, 80-75. Bu, ülkenin ikinci AmeriCup şampiyonasıydı.
Ev sahibi
FIBA Americas , 24 Mayıs 2010'da San Juan'daki bir toplantıda 2011 yarışmasının ev sahibi Mar del Plata , Arjantin'i seçti . Oyunlar, 8.000'den fazla taraftarı ağırlayan Polideportivo Islas Malvinas'ta oynandı . Toronto ve Rio de Janeiro , FIBA yarışmayı o zamanlar dünya bir numaralı Arjantin'e vermeden önce turnuva için teklif verdi. Toronto, Mar del Plata'nın son turda Rio de Janeiro'yu 3'e karşı 13 oyla yenmesinden önce ilk turda elendi. Toronto'nun teklifi diğer ikisine göre daha üstün görüldü, ancak hükümet desteğinin olmaması nedeniyle turnuvaya layık görülmedi. .
mekan
Mar del Plata | |
---|---|
Polideportivo Islas Malvinas | |
Kapasite: 8.000 | |
Vasıf
Turnuvaya davet edilmek üzere ilk olarak seçilen on takım, ev sahibi takım, 2010 Güney Amerika Basketbol Şampiyonası'nda ilk üç sırada yer alan takım, Kuzey Amerika Alt Bölgesi'nde ilk iki sırada yer alan takım ve 2010 Centrobasket'te ilk dört sırada bitiren takımdı. Ev sahibi ülke Arjantin, 2010 Güney Amerika Basketbol Şampiyonası'nda ikinci olduğu için, şampiyonada dördüncü olan takım (Venezuela) da davet edildi. Amerika Birleşik Devletleri (Kanada dışında Kuzey Amerika Alt Bölgesindeki tek takım), 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nı kazanarak 2012 Yaz Olimpiyatları'na otomatik olarak katılmaya hak kazandıktan sonra turnuvadan çekildi. 2010 Güney Amerika Basketbol Şampiyonası'nda (Paraguay) beşinci olan takım daha sonra katılmaya davet edildi.
Turnuvaya katılanların son listesi aşağıdadır:
- Güney Amerika Alt Bölgesi ( Güney Amerika Basketbol Şampiyonası 2010 ):
- Kuzey Amerika Alt Bölgesi:
- Orta Amerika ve Karayipler Bölgesi ( 2010 Centrobasket ):
NBA'de lokavt
2011 NBA lokavtı nedeniyle , Ulusal Basketbol Birliği takımlarına bağlı oyuncuların yurtdışında oynayacakları sigorta masrafları artık lig tarafından karşılanmayacak ve ilgili ulusal federasyonlar tarafından halledilmesi gerekecekti. Ev sahibi ülke Arjantin ve Porto Riko gibi bazı milli takımlar sorunu çözmek için adımlar attı. Aşağıda, turnuvaya katılımları en azından potansiyel olarak etkilenmiş olan oyuncuların listesi bulunmaktadır:
Notlar:
- a Barbosa turnuvaya katılmama kararı aldı.
- b Nash uluslararası oyundan emekli oldu.
- c Thompson ve Magloire, Kanada milli takımına çağrılmadı.
- d Nenê turnuvaya katılmama kararı aldı.
- e Varejão, sakatlığı nedeniyle turnuvaya katılamadı.
Biçim
On takım iki gruba ayrılır. Her grubun en iyi dört takımı, takımların diğer gruptan dört takıma karşı oynadığı ikinci tura yükselir; her takım, elenen takıma karşı maçta kazanılanlar hariç, ilk turda kazanılan tüm puanları taşır. Bu grubun en iyi dört takımı yarı finale yükselir.
Yarı finaldeki iki kazanan otomatik olarak Olimpiyatlara katılma hakkı kazanır. İkinci turdan kalan üç takım ve diğer kıtalardan yedi takım , ilk üçün Olimpiyatlara katılmaya hak kazandığı 2012 FIBA Dünya Olimpiyat Eleme Turnuvası'nda oynuyor .
Kadrolar
Çizmek
Beraberlik Ocak 27, 2011 tarihinde gerçekleşti NH Hotel yılında Mar del Plata . Önemli ESPN Latin Amerika spikeri Álvaro Martin töreni yönetirken, FIBA Amerika Genel Sekreteri Alberto Garcia ve bir dizi spor figürü takımları çekti. Katılan on takım beş potta eşleştirildi, her pottan ilk çekiliş A Grubuna, ikincisi B Grubuna gidecekti. Takımlar denge amacıyla dünya sıralamalarına göre eşleştirildi . Ev sahibi Arjantin kendi grubunu seçme fırsatı buldu.
1. kap | 2. kap | 3. kap | 4. kap | 5. kap |
---|---|---|---|---|
|
|
- Not
- NR – Dereceli Değil
ön tur
Grup A
Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | puan | Bağlamak |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dominik Cumhuriyeti | 4 | 3 | 1 | 333 | 296 | +37 | 7 | 1-0 |
Brezilya | 4 | 3 | 1 | 328 | 302 | +26 | 7 | 0-1 |
Venezuela | 4 | 2 | 2 | 381 | 351 | +30 | 6 | 1-0 |
Kanada | 4 | 2 | 2 | 312 | 306 | +6 | 6 | 0-1 |
Küba | 4 | 0 | 4 | 274 | 373 | -99 | 4 |
Tüm zamanlar yerel ( UTC−3 )
30 Ağustos
11:30 |
Dominik Cumhuriyeti | 90 –60 | Küba |
: Dörtte Puanlama 18 -8, 20 -11, 31 -18, 21- 23 | ||
Puan : Horford 24 Rebs : Martínez 10 Asist : Flores , García 3 |
Puan: Luis Haiti 18 Rebs: Luis Haiti 8 Astlar: Mestre 4 |
30 Ağustos
14:00 |
Brezilya | 92 –83 | Venezuela |
Çeyrek puanlama: 25– 26 , 14– 18 , 27 –25, 26 –14 | ||
Puan : Splitter 17 Rebs : Splitter 11 Astlar : Huertas 7 |
Puan: Vásquez 26 Rebs: Graterol 8 Asts: Vásquez 7 |
31 Ağustos
11:30 |
Venezuela | 89- 92 | Dominik Cumhuriyeti |
Çeyrek Puanlama: 26 –22, 23 –19, 25 –22, 15– 29 | ||
Puan : Torres 19 Rebs : Vásquez 10 Astlar : Vásquez 9 |
Puan: Horford 19 Rebs: Martínez 14 Astlar: Horford 4 |
31 Ağustos
20:30 |
Kanada | 57- 69 | Brezilya |
: Dörtte bir oranında Puanlama 17 -12, 11- 21 , 18 -14, 11- 22 | ||
Puan : Anderson 9 Rebs : Anthony 9 Asts : Doornekamp 3 |
Puan: Huertas 17 Rebs: Splitter 10 Astlar: Huertas 6 |
1 Eylül
14:00 |
Küba | 69- 106 | Venezuela |
: Dörtte bir oranında Puanlama 13- 34 , 20- 23 , 15- 25 , 21- 24 | ||
Puan : Mestre 26 Rebs : Luis Haiti 8 Astlar : Piñeiro 3 |
Puan: Vásquez 21 Rebs: Graterol 8 Astlar : Cubillan 4 |
1 Eylül
18:00 |
Dominik Cumhuriyeti | 72– 73 | Kanada |
Çeyrek Puanlama: 16– 19 , 14 –11, 14– 21 , 28 –22 | ||
Puan : Martínez 21 Rebs : Martínez 16 Astlar : Horford 3 |
Puan: Rautins 15 Rebs: Anthony 10 Ast : Joseph 4 |
2 Eylül
11:30 |
Kanada | 84 –62 | Küba |
: Dörtte Puanlama 22 -7 16 -13, 16- 20 , 30 -22 | ||
Puan : Çoban 13 Rebs : Rautins , Anthony 5 Asts : Rautins , Doornekamp 3 |
Puan: Polas 14 Rebs: Luis Haiti 7 Astlar: Mestre 3 |
2 Eylül
18:00 |
Brezilya | 74– 79 | Dominik Cumhuriyeti |
: Dörtte bir oranında Puanlama 18 -17, 21- 26 , 21 -18, 14- 18 | ||
Puan : Vinicius 18 Rebs : Splitter 10 Astlar : Huertas 5 |
Puan: Horford 22 Rebs: Martínez 10 Astlar: Flores 5 |
3 Eylül
11:30 |
Venezuela | 103 –98 (OT) | Kanada |
Çeyrek Puanlama: 23 –21, 17–17, 22– 25 , 22 –21, Uzatma : 19 –14 | ||
Puan : Vásquez 29 Rebs : Echenique 10 Asts : Cubillan 10 |
Puan: Anderson 28 Rebs: Anthony 9 Astlar: Anderson 3 |
3 Eylül
18:00 |
Küba | 83- 93 | Brezilya |
: Dörtte Puanlama 20- 26 , 17- 26 , 14 21 , 32 -20 | ||
Puan : Luis Haiti 27 Rebs : Luis Haiti 11 Astlar : Luis Haiti 4 |
Puan: Benite 19 Rebs: Hettsheimeir , Giovannoni 6 Astlar : Huertas 6 |
B Grubu
Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | puan |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Arjantin | 4 | 4 | 0 | 341 | 248 | +93 | 8 |
Porto Riko | 4 | 3 | 1 | 348 | 266 | +82 | 7 |
Uruguay | 4 | 2 | 2 | 271 | 287 | -16 | 6 |
Panama | 4 | 1 | 3 | 287 | 352 | -65 | 5 |
Paraguay | 4 | 0 | 4 | 259 | 353 | -94 | 4 |
Tüm zamanlar yerel ( UTC−3 )
30 Ağustos
18:00 |
Paraguay | 52– 84 | Arjantin |
Çeyrek Puanlama: 8– 27 , 15– 18 , 17– 24 , 12– 15 | ||
Puan : Araujo 18 Rebs : Fabio 9 Astlar : Martínez , Zanotti 3 |
Puan: Quinteros 19 Rebs: Gutiérrez 8 Astlar: Prigioni 4 |
30 Ağustos
20:30 |
Panama | 66- 99 | Porto Riko |
Çeyrek Puanlama: 8– 18 , 20– 23 , 18– 25 , 20– 33 | ||
Puanlar : Lloreda , Garcés 16 Rebs : Garcés 10 Astlar : Pinnock , Forbes 2 |
Puan: Carmona 16 Rebs: Álamo 7 Astlar: Arroyo 7 |
31 Ağustos
14:00 |
Porto Riko | 101 –55 | Paraguay |
Çeyreklere göre puanlama: 15 –10, 30 –20, 30 –12, 26 –13 | ||
Puan : Carmona 19 Rebs : Barea 8 Astlar : Barea 6 |
Puan: Araujo 18 Rebs: Fabio 11 Astlar: Fabio 2 |
31 Ağustos
18:00 |
Arjantin | 86 –51 | Uruguay |
: Dörtte Puanlama 25 -7 28 -12, 21 -11, 12- 21 | ||
Puan : Scola 18 Rebs : Nocioni 10 Astlar : Sánchez 5 |
Puan: Fitipaldo 11 Rebs: Batista 10 Ast : Vázquez 2 |
1 Eylül
11:30 |
Paraguay | 86– 89 | Panama |
Çeyreklere göre puanlama: 19– 23 , 25 –17, 11– 30 , 31 –19 | ||
Puan : Martínez 36 Rebs : Araujo 8 Astlar : Pérez , Martínez 5 |
Puan: Lloreda 29 Rebs: Lloreda , Garcés 10 Astlar : Pinnock 4 |
1 Eylül
20:30 |
Uruguay | 64- 74 | Porto Riko |
Çeyrek Puanlama: 12– 15 , 17– 21 , 18 –16, 17– 22 | ||
Puan : üç oyuncu 16 Rebs : Batista 12 Ast : García Morales 4 |
Puan: Arroyo 19 Rebs: Santiago 11 Astlar: üç oyuncu 3 |
2 Eylül
14:00 |
Panama | 61– 77 | Uruguay |
Çeyrek Puanlama: 13– 14 , 16–16, 14– 23 , 18– 24 | ||
Puanlar : Forbes 19 Rebs : Garcés 11 Astlar : Pinnock 4 |
Puan: Batista 24 Rebs: Batista 10 Astlar: García Morales 5 |
2 Eylül
20:30 |
Porto Riko | 74– 81 | Arjantin |
Çeyrek Puanlama: 18– 21 , 18 – 13, 14– 28 , 24 –19 | ||
Puan : Arroyo 24 Rebs : Santiago 8 Astlar : Barea 4 |
Puan: Ginóbili 23 Rebs: Scola , Nocioni 7 Astlar: Prigioni 8 |
3 Eylül
14:00 |
Uruguay | 79 –66 | Paraguay |
Çeyrek Puanlama: 21 –20, 20 –18, 21 –9, 17–19 | ||
Puan : García Morales 19 Rebs : Batista 16 Astlar : Barrera 4 |
Puan: Martínez 18 Rebs: Fabio 14 Astlar: Pérez , Martínez 3 |
3 Eylül
20:00 |
Arjantin | 90 –71 | Panama |
Çeyreklere göre puanlama: 21 –20, 17–19 , 26 –12, 26 –20 | ||
Puan : Scola 19 Rebs : Scola 14 Astlar : Ginóbili 8 |
Puan: Lloreda 20 Rebs: Garcés 17 Astlar : Pinnock , Forbes 2 |
İkinci tur
Yarı finale yükseldi |
2012 FIBA Dünya Olimpiyat Eleme Turnuvası için Kalifiye |
İkinci Turda Elendi |
Takım | Pld | W | L | PF | PA | PD | puan | Bağlamak |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brezilya | 7 | 6 | 1 | 585 | 493 | +92 | 13 | 1-0 |
Arjantin | 7 | 6 | 1 | 602 | 473 | +129 | 13 | 0-1 |
Porto Riko | 7 | 5 | 2 | 571 | 523 | +48 | 12 | |
Dominik Cumhuriyeti | 7 | 4 | 3 | 539 | 543 | -4 | 11 | |
Venezuela | 7 | 3 | 4 | 652 | 641 | +11 | 10 | |
Kanada | 7 | 2 | 5 | 514 | 561 | -47 | 9 | |
Uruguay | 7 | 1 | 6 | 482 | 560 | -78 | 8 | 1-0 |
Panama | 7 | 1 | 6 | 496 | 647 | -151 | 8 | 0-1 |
Tüm zamanlar yerel ( UTC−3 )
5 Eylül
11:30 |
Dominik Cumhuriyeti | 92 –68 | Panama |
Çeyreklere göre puanlama: 21 –17, 23 –13, 31 –19, 17–19 | ||
Puan : Flores 17 Rebs : Martínez 14 Astlar : Sosa 8 |
Puan: Pinnock 23 Rebs: Garcés 12 Astlar: Pinnock 4 |
5 Eylül
14:00 |
Venezuela | 82- 94 | Porto Riko |
: Dörtte bir oranında Puanlama 19 -18, 17- 26 , 21- 31 , 25 -19 | ||
Puan : Sucré 18 Rebs : Echenique 8 Asts : Vásquez , Cubillan 4 |
Puan: Santiago 22 Rebs: Sánchez 8 Astlar: Arroyo 6 |
5 Eylül
18:00 |
Kanada | 53– 79 | Arjantin |
: Dörtte bir oranında Puanlama 9- 21 , 13- 16 , 21 -17, 10- 25 | ||
Puan : Olynyk 19 Rebs : Olynyk 12 Asts : Dört oyuncu 1 |
Puan: Scola 22 Rebs: Jasen 7 Astlar: Ginóbili , Prigioni 5 |
5 Eylül
20:30 |
Brezilya | 93 –66 | Uruguay |
Çeyrek Puanlama: 25 –16, 17– 18 , 28 –12, 23 –20 | ||
Puan : Benite 21 Rebs : Splitter 8 Astlar : Huertas 6 |
Puan: Vázquez 12 Rebs: Batista 5 Astlar: Barrera 7 |
6 Eylül
11:30 |
Porto Riko | 79 –74 | Kanada |
Çeyrek Puanlama: 22 –21, 20 –8, 20 –18, 17– 27 | ||
Puan : Arroyo 26 Rebs : Barea , Galindo 5 Astlar : Barea 6 |
Puan: Rautins 18 Rebs: Olynyk 6 Asts: Doornekamp 5 |
6 Eylül
14:00 |
Uruguay | 76– 84 | Dominik Cumhuriyeti |
Çeyrek Puanlama: 25 –19, 17– 25 , 18 –17, 16– 23 | ||
Puan : Osimani 22 Rebs : Newsome'ın , Batista 7 Asts : Osimani 6 |
Puan: Horford 23 Rebs: Horford 14 Astlar: Horford 5 |
6 Eylül
18:00 |
Arjantin | 111 –93 | Venezuela |
Çeyrek Puanlama: 30 –20, 21– 23 , 28– 29 , 32 –21 | ||
Puan : Ginóbili 26 Rebs : Nocioni 7 Astlar : Prigioni 6 |
Puan: Romero 21 Rebs: Vásquez , Sucre 5 Astlar: Vásquez 10 |
6 Eylül
20:30 |
Panama | 65- 90 | Brezilya |
Çeyrek Puanlama: 13– 20 , 15– 24 , 18– 26 , 19– 20 | ||
Puan : Pinnock 20 Rebs : Garcés 11 Astlar : üç oyuncu 1 |
Puan: Giovannoni 17 Rebs: Torres 6 Astlar: Huertas 6 |
7 Eylül
11:30 |
Kanada | 70 –68 | Uruguay |
: Dörtte bir oranında Puanlama 19 -17, 22 -10, 15- 22 , 14- 19 | ||
Puan : Kendall 19 Rebs : Kendall 11 Astlar : beş oyuncu 2 |
Puan: García Morales 19 Rebs: Batista 8 Astlar : Osimani 3 |
7 Eylül
14:00 |
Venezuela | 110 –74 | Panama |
Çeyrek Puanlama: 29 –23, 21 –9, 30 –19, 30 –23 | ||
Puan : Vásquez 24 Rebs : Sucre , Echenique 6 Astlar : Vásquez 8 |
Puan: Ayarza 30 Rebs: Garcés 7 Asts: Forbes 3 |
7 Eylül
18:00 |
Brezilya | 73 –71 | Arjantin |
: Dörtte bir oranında Puanlama 19 -17, 8- 11 , 26 -19, 20- 24 | ||
Puan : Hettsheimeir 19 Rebs : üç oyuncu 8 Astlar : Splitter 3 |
Puan: Scola 24 Rebs: Scola 11 Astlar: Prigioni 5 |
7 Eylül
20:30 |
Dominik Cumhuriyeti | 62– 79 | Porto Riko |
Çeyrek Puanlama: 15– 16 , 8– 13 , 19– 24 , 20– 26 | ||
Puan : Horford 16 Rebs : Horford , Martínez 9 Astlar : Flores 4 |
Puan: Galindo 16 Rebs: Narvaez 7 Astlar : Barea 7 |
8 Eylül
11:30 |
Panama | 91 –89 | Kanada |
: Dörtte bir oranında Puanlama 24- 27 , 25 -21, 21- 22 , 21 -19 | ||
Puan : Forbes 39 Rebs : Garcés 12 Asist : Forbes 6 |
Puan: İngilizce 24 Rebs: Kendall 7 Ast : Rautins 3 |
8 Eylül
14:00 |
Uruguay | 80– 92 | Venezuela |
: Dörtte bir oranında Puanlama 23-23, 14- 19 , 21- 25 , 22- 25 | ||
Puan : Batista 22 Rebs : Batista 8 Astlar : Barrera 11 |
Puan: Romero 23 Rebs: Torres 7 Astlar : Cubillan 4 |
8 Eylül
18:00 |
Arjantin | 84 –58 | Dominik Cumhuriyeti |
Çeyrek Puanlama: 17 –14, 22 –19, 19 –16, 26 –9 | ||
Puan : Scola 25 Rebs : Kammerichs 9 Asts : Prigioni 6 |
Puan: Horford 16 Rebs: Martínez 11 Astlar: García 2 |
8 Eylül
20:30 |
Porto Riko | 72– 94 | Brezilya |
Çeyrek Puanlama: 15– 29 , 15– 18 , 19– 30 , 23 –15 | ||
Puan : Álamo , Balkman 15 Rebs : Álamo 6 Asts : Dört oyuncu 2 |
Puan: Vinicius 18 Rebs: Giovannoni 7 Astlar: Garcia 4 |
son tur
yarı final | son | |||||
10 Eylül | ||||||
Brezilya | 83 | |||||
11 Eylül | ||||||
Dominik Cumhuriyeti | 76 | |||||
Brezilya | 75 | |||||
10 Eylül | ||||||
Arjantin | 80 | |||||
Arjantin | 81 | |||||
Porto Riko | 79 | |||||
Üçüncü sıra | ||||||
11 Eylül | ||||||
Dominik Cumhuriyeti | 103 | |||||
Porto Riko | 89 |
yarı finaller
10 Eylül
19:00 |
Brezilya | 83 –76 | Dominik Cumhuriyeti |
Çeyrek skoru : 18 –17, 21 –19, 23 –19, 21–21 | ||
Puan : Machado 20 Rebs : Hettsheimeir 8 Asts : Huertas 7 |
Puan: Horford , Martínez 18 Rebs: Martínez 15 Ast: dört oyuncu 1 |
10 Eylül
21:15 |
Arjantin | 81 –79 | Porto Riko |
: Dörtte bir oranında Puanlama 29 -24, 11- 20 , 26 -16, 15- 19 | ||
Puan : Scola 27 Rebs : Kammerichs , Delfino 8 Asts : Ginóbili 7 |
Puan: Barea 20 Rebs: Balkman 12 Ast : Barea 3 |
Üçüncülük oyunu
11 Eylül
19:00 |
Dominik Cumhuriyeti | 103 –89 | Porto Riko |
: Dörtte bir oranında Puanlama 27 -12, 26 -17, 27- 39 , 23 -21 | ||
Puan : Horford 23 Rebs : Horford 12 Astlar : Horford 7 |
Puan: Santiago 25 Rebs: Santiago 6 Astlar: Arroyo 7 |
son
11 Eylül
21:15 |
Brezilya | 75- 80 | Arjantin |
: Dörtte Puanlama 9- 21 , 18 -14, 21 -15, 27- 30 | ||
Puan : Vinicius 17 Rebs : Giovannoni 7 Astlar : Splitter 3 |
Puan: Scola 32 Rebs: Delfino 9 Astlar: Scola 4 |
Ödüller
2011 Amerika Kıtası Kazananları Turnuvası |
---|
Arjantin İkinci şampiyonluk |
İstatistiksel liderler
Bireysel Turnuva Yüksekleri
Puan
|
ribaund
|
asist
|
Çalmak
|
Bloklar
|
|
Bireysel Oyun Yüksekleri
departman | İsim | Toplam | Rakip |
---|---|---|---|
Puan | Gary Forbes | 39 | Kanada |
ribaund | Rubén Garces | 17 | Arjantin |
asist | Panchi Barrera | 11 | Venezuela |
Çalmak | Leandro Garcia Morales | 8 | Dominik Cumhuriyeti |
Bloklar |
Joel Anthony Juan Pedro Gutierrez Renaldo Balkman Federico Kamerichs |
4 |
Venezuela Paraguay Paraguay Dominik Cumhuriyeti |
Saha golü yüzdesi | Guilherme Giovannoni | %100 (7/7) | Küba |
3 sayılık atış yüzdesi |
Ricky Sanchez Guilherme Giovannoni |
%100 (4/4) |
panama panama |
Serbest atış yüzdesi |
Enrique Javier Martínez Óscar Torres Manu Ginóbili Jermaine Anderson Luis Scola |
%100 (8/8) |
Panama Dominik Cumhuriyeti Porto Riko Venezuela Brezilya |
cirolar | Marcelinho Huertas | 10 | Dominik Cumhuriyeti |
Takım Turnuvası Yüksekleri
Saldırgan PPG
|
Savunma PPG'si
|
ribaund
|
asist
|
Çalmak
|
Bloklar
|
|
Takım Oyunu zirveleri
departman | İsim | Toplam | Rakip |
---|---|---|---|
Puan | Arjantin | 111 | Venezuela |
ribaund |
Venezuela Porto Riko |
48 |
Küba Paraguay |
asist | Venezuela | 32 | Panama |
Çalmak | Uruguay | 16 | Dominik Cumhuriyeti |
Bloklar | Kanada | 7 | Uruguay |
Saha golü yüzdesi | Venezuela | %80,6 (29/36) | Uruguay |
3 sayılık atış yüzdesi | Arjantin | %64,3 (18/28) | Venezuela |
Serbest atış yüzdesi | Porto Riko | %100 (15/15) | Panama |
cirolar | Uruguay | 27 | Arjantin |
Nihai sıralama
2012 Yaz Olimpiyatları'na katılma hakkı kazandı . | |
2012 FIBA Dünya Olimpiyat Eleme Turnuvası'na katılmaya hak kazandı . |
Rütbe | Takım | Kayıt |
---|---|---|
Arjantin | 9–1 | |
Brezilya | 8–2 | |
Dominik Cumhuriyeti | 6–4 | |
4 | Porto Riko | 6–4 |
5 | Venezuela | 4–4 |
6 | Kanada | 3-5 |
7 | Uruguay | 2–6 |
8 | Panama | 2–6 |
9 | Küba | 0-4 |
10 | Paraguay | 0-4 |
Tüm Turnuva Ekibi
G – Marcelinho Huertas
G – Carlos Arroyo
F – Manu Ginóbili
F – Luis Scola ( Turnuva MVP'si )
C – Al Horford